• funtom-tomasz-dlugosz-koncert.jpg
  • funtom-aleksander-renda-koncert.jpg

FUN-TOM

Fun-Tom to czterech przyjaciół, którzy swoje pasje muzyczne postanowili wcielać wspólnie na scenie. Świetnie czują się wśród scenicznych świateł. Znakomity warsztat muzyczno-wokalny jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. W repertuarze mają covery wielu gwiazd lecz także autorskie numery. Niektóre z nich miały swój debiut w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych!
 
Początki Fun-Tom'a sięgają 2009 roku, kiedy to Tomek Długosz, rocznik 81, postanowił zrobić coś ze swoimi zainteresowaniami i inspiracjami muzycznymi. Karierę muzyczną rozpoczynał na bębnach. Przewinął się w składach kilku zespołów, po czym przesiadł się na gitarę, a że głos ma dobry szybko zaaklimatyzował się w roli frontmana. Muzykę poznawał od najlepszych czyli Elvisa i Beatlesów. Później U2, Aerosmith, Guns N' Roses i Led Zeppelin. Zespołowego ogrania szukał współpracując z zespołem Hybaty oraz innymi muzykami. Do sukcesów należy zaliczyć duet z Krystyną Prońko z która nagrał utwór "To się już nie zdarzy".
 
 
Sekcję rytmiczną tworzą Aleksander Renda (bass) i Adam Grzelak (bębny). Olek przygodę z muzyką rozpoczął od klasyki rocka. Na pamięć zna utwory takich gigantów jak Deep Purple, czy Led Zeppelin. Nie ogranicza się jednak do samej klasyki gitarowego grania. Z dużą chęcią poznaje nowe brzmienia i techniki, zaznaczając w utworach wyrazistą linię basu. 
 
Adam również inspirował się klasyką rocka, ale oprócz Zeppelinów i Purpli do zestawu jego ulubionych zespołów należy dodać Metallicę, Aerosmith oraz Iron Maiden. Trochę później wśród jego inspiracji pojawili się tacy giganci jak Dave Weckl Band, Vital Information, TOTO, Metallica, Rge Against The Machine, Dream Theater. Nie straszne naszemu bębniażowi inne muzyczne gatunki muzyczne (jazz i blues). Przyznaje, że nie potrafi uwolnić się od Oasis.  
 
 
Krzysztof Partyka czyli klawiszowiec pochłaniał swego czasu wszystkie nagrania pod którymi podpisali się bądź brali w nich udział Jon Lord z Deep Purple oraz Ray Manzarek z The Doors. Osłuchał się też z kompozycjami innych mistrzów instrumentów klawiszowych jak chociażby Davida Paich z TOTO oraz Chick Corea czy też Herbego Hancocka.